růže

Způsoby, jak vytvořit domácí hnojivo pro růže. Hnojiva takto vyrobena jsou levná a organická

Domácí organická hnojiva získávají na své popularitě. Obecně lze tento pojem vysvětlit jako praxe pěstování rostlin bez použití syntetických produktů. Pokud jste člověk, který miluje zahradnictví, pak ekologické zahradnictví poskytuje přínos různými způsoby. Musíte používat organická hnojiva, stejně jako metody ochrany proti škůdcům. V současné době jsou na trhu k dispozici organická hnojiva i produkty na ochranu proti škůdcům. Většina těchto produktů je však ve srovnání se syntetickými výrobky drahá. Takže se můžete rozhodnout pro to, vytvořit si některá organická hnojiva, která mohou být vyrobena doma.

Domácí organická hnojiva pro růže

Růže byly vždy oblíbenými mezi milovníky květin. Tyto rostliny se běžně pěstují v domácích zahradách. Většina růžových odrůd se snadno rozrůstá a odměňuje se voňavými a barevnými květy. Pokud máte zájem mít je ve své zahradě, pak bude lepší pochopit, jak růže rostou. Některé ze základních aspektů péče o růžovou rostlinu je dostatek slunečního světla a vody. Vedle toho je důležité řádné prořezávání, hnojení, kontrola škůdců a chorob apod.

Hnojení růží

Pokud jde o hnojení, můžete použít organická nebo syntetická hnojiva. V současné době většina zahradníků upřednostňuje organická hnojiva než jiné druhy. Můžete se obrátit na komerční organická hnojiva nebo domácí. Pokud máte zájem dozvědět se více o tom, jak vyrábět organická hnojiva pro růže, pokračujte v čtení tohoto článku.

1. způsob, jak vyrobit organické hnojivo pro růže

  • Pokud hledáte snadný způsob, jak vyrobit organické hnojivo pro své růže, můžete použít mletou kávu. Má ideální množství dusíku, hořčíku a draslíku, proto je pro růže ideální.
  • Smíchejte 19 litrů vody s 500 g mleté kávy (může jít o již použitou kávu, takže si ji odkládejte). Nechte směs odstát celý den na přímém slunečním světle. Poté můžete tuto vodu nalít na půdu, do které jsou zasazeny růže.
  • Kávu můžete použít jako hnojivo ještě jiným způsobem. Mírně vykopněte půdu a přidejte vysušená kávová zrnka (asi 6 lžící) kolem základny rostliny.
  • Pokud používáte kompost, můžete přidat kávový odpad do kompostu.

káva hnojení domácí růže - Způsoby, jak vytvořit domácí hnojivo pro růže. Hnojiva takto vyrobena jsou levná a organická
2. způsob, jak vyrobit organické hnojivo pro růže

Připravte si své vlastní hnojivo. Potřebujete k tomu jen jeden šálek sádrovce (sádry), jeden šálek vojtěšky, po jednom šálku rybí moučky a greensand a půl šálku kostní moučky. Ve kbelíku všechny tyto složky pořádně promíchejte. Toto množství vystačí na tři až čtyři růžové keře. Můžete zvýšit množství přísad a skladovat přebytečné hnojivo v kontejneru s pevným víkem.

3. způsob, jak vyrobit organické hnojivo pro růže

Můžete připravit domácí hnojivo z listů, a to smícháním dvou polévkových lžící melasy, rybí moučky a jablečného octa. K tomu přidejte lžíci epsomské soli, 450 ml vody a lžičku extraktu řas. Po dokončení míchání ingrediencí smíchejte s 8 litry vody. Použijte toto hnojivo na listy rostliny nejlépe večer, protože hnojení přes den může vést ke spálení listů.

Přírodní hnojiva pro růže

Hnojivo na růže můžete připravit z pohodlí domova s pomocí dostupných složek, které již můžete mít doma. Epsomská sůl je bohatá na hořčík a na síran, může být použita ve vodě (jedna polévková lžíce na 4 litry vody) jako zálivka růží. Ve stejném poměru a stejným způsobem můžete používat i bílý ocet. Také vaječné skořápky jsou skvělým hnojivem pro růže. Jediné, co musíte udělat, je vysušit je a rozdrtit před použitím.

Můžete si vyzkoušet jednu z výše uvedených metod pro přípravu doma. Zlatým pravidlem je však správné použití v požadovaných množstvích. Pokud je používáno příliš, dokonce i organická hnojiva nejsou dobré pro zdraví vašich krásných růží.
 

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář