dýně květináč

Jak vypěstovat dýně v květináči? Trpělivostí a vytrvalostí můžete vypěstovat víc než jednu dýni

Dýně je velmi snadné pěstovat ze semínek. K dispozici jsou ale také sazenice, které si můžete koupit v zahradním centru nebo od soukromých zahradníků. Toto řešení se hodí, když propásnete sezónu výsevu semínek. Přemýšleli jste někdy o tom, že byste pěstovali dýně v květináči? Jde to, ale je spousta věcí, které musíte mít na paměti, abyste na konci vegetačního období získali dýně.

Dopřejte dýním dostatek prostoru

Nesnažte se dýně pěstovat v květináči, který je menší než 19 litrů. Pokud chcete pěstovat více než jednu rostlinu, pak by bylo ještě lepší 56 až 76 litrů. Dýňové révy rostou velmi rychle a některé mohou růst do úžasné délky. Někteří lidé je tvarují a vychylují směrem, který jim vybrali. Pokud vaše dýně roste na mříži, budete muset přijít na způsob, jak udržet dýně na rostlině, aby nedošlo ke zlomení stonku. Někteří lidé používají punčochy nebo látku připojenou k mříži.

Půda a drenáž

Používejte vysoce kvalitní a rychle odtékající zeminu. Čím více půdy, tím lépe. Půda zadrží vodu a dýně potřebují hodně vody. Pro dýně je důležitá dobrá drenáž. Proto je vhodné použít květináč, který má spoustu otvorů, s jejichž pomocí se voda může vypouštět.

Slunce a hnojivodýně květ - Jak vypěstovat dýně v květináči? Trpělivostí a vytrvalostí můžete vypěstovat víc než jednu dýni

Dokonce i malé dýně potřebují spoustu slunce, aby se vyvíjely. Ujistěte se, že váš květináč získává nejméně šest hodin přímého slunce denně.

Smíchejte hnojivo s pomalým uvolňováním s půdou a poté použijte zředěné kapalné hnojivo každých pár týdnů během vegetačního období. Můžete také nasypat suché, pomalu uvolňované hnojivo na vrchol půdy během vegetačního období, pokud se nerozhodnete pro tekuté hnojivo. Nicméně nechcete dát dýním příliš mnoho dusíku.

Péče o dýně

Potřebujete včely, čas a podporu, aby vaše dýně rostly.

  • Opylovače: Zní to samozřejmě, ale existuje mnoho míst, kde není dostatek včel a jiných opylovačů. Můžete opylovat rukou nebo vysadit květiny, které opylovače přilákají.
  • Čas: Dýně potřebují sedmdesát pět až sto dnů od výsadby až po sklizeň, v závislosti na odrůdě.
  • Podpora: Různě otáčejte dýně, což obvykle znamená, že je musíte odklánět z jedné strany na druhou, aniž by došlo k přerušení stopky. Tím vystavujete dýni slunci ze všech stran a zároveň tak zajistíte krásný tvar dýně.

Sklízení dýní

Kdy je vaše dýně připravená sklizeň? Nejlepší radou je počkat, až bude dýňová kůže natolik tvrdá, aby odolala tlaku nehtu, a dokud nebude jasně oranžová. Dalším indikátorem je to, že když na ni zaklepete, bude znít trochu dutě.

Sklizeň dýně může být někdy obtížná. Tlusté stonky může být velmi těžké odřezat. Proto je vhodné používat nůžky na stříhání dýní. Poté, co dýni odříznete, nechte ji ležet na slunci ještě aspoň jeden týden, než ji zpracujete.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář