lavička

Italský nábytek na vaší zahradě. Proč podlehnout jeho kouzlu?

Když se řekne Itálie, každý z nás si vybaví především vysokou úroveň kultury, která se odtud rozšířila do všech okolních zemí. Italové mají vrozený cit pro krásu a harmonii, který dokáží spojit s perfektní noblesou v jinde nenapodobitelný celek. Italský styl je vůdčím a inspirativním prvkem v celé řadě odvětví od architektury, módy až po nábytkový průmysl.

Nábytek, který čerpá z nejryzejších evropských tradic

Jedinečnost italského nábytku, určeného do zahrady, všeobecně tkví především v citlivém zacházení s hlubokým kulturním dědictvím celého apeninského poloostrova, které se neochvějně prolíná vším – od masivních zahradních stolů až po drobné detaily na vyřezávaných nohách zahradního lehátka.

Výrobci tradičního italského zahradního nábytku rovněž kladou důraz i na pečlivou kontrolu kvality a souznění s nejnovějšími módními trendy, jež však italští designéři jen slepě nekopírují, ale dokáží bravurně přetavit v nadčasové prvky, které si získávají oblibu napříč generacemi.

Vše je koncipováno tak, aby při zpracování dřeva vynikla jeho přirozená struktura, barva a textura. Hodí se do každé zahrady, která chce působit tradičně a svěže, ovšem nezapomíná ani na aktuální trendy.

zahradní nábytek - Italský nábytek na vaší zahradě. Proč podlehnout jeho kouzlu?

Kvalita bez kompromisů

Italský nábytek není určen pro rychlou spotřebu, spíše se staví do role dlouhodobého užitečného pomocníka, který ani po letech neztrácí svůj šarm a glanc.

Podlehnout jeho kouzlu je snadné, stačí nahlédnout do dílen opravdových mistrů. Poznáte je snadno, nabízejí totiž zpravidla kompletní sortiment pro výbavu zahrady – od dřevěných podlah na terasu až po kompletní zařízení jídelního posezení v altánku. Důraz na přírodní materiály v čele se dřevem je samozřejmostí.

Toužíte i vy podlehnout pravému italskému šarmu? Nemusíte hned přestavovat celou zahradu, jeden či dva kousky s dotekem tradice apeninského poloostrova dokáží doslova divy!

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jana Sramcikova

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít