květina váze t

Jak vybrat správnou květinu pro ženu a dále o ní pečovat

Květiny jsou populárním darem, zejména pro ženy. Jejich krása doplňuje krásu žen a vždy udělá radost. Vybírejte květiny, které se vám k dané ženě hodí – na základě její osobnosti, barvy květin, jejich vůně nebo třeba horoskopu. Dejte si pozor na to, jestli ten, koho chcete květinou obdarovat, vyznává květomluvu – abyste se nedopustili faux pas a neřekli květinou své drahé kamarádce, že ji vášnivě milujete.

Pokud se vám podařilo vybrat květinu (nebo jste nějakou květinu dostali), následujte tipy níže, abyste se z nich mohli radovat co nejdéle.

Péče o řezané květiny

Existuje několik věcí, na které je třeba myslet, když kupujete řezané květiny – ať už do svého domova nebo na nějakou speciální příležitost.

  • NÁKUP KVĚTINY. Již při nákupu zajistěte, aby vám květinářka vaši kytici vhodně zabalila. Myslete na to, že s květinou budete cestovat a nechcete ji zlomit nebo jinak znehodnotit. Pokud víte, že se vaše kytice do vody jen tak nedostane, nechte stonky zabalené ve vlhkém hadříku.
  • VÝBĚR KVĚTINY. Kupujte květiny od spolehlivého prodejce, vybírejte květy s pevnými okvětními plátky nebo s pupeny, které vykazují určitý stupeň barvy, aby se zajistilo, že se květy zcela rozvinou.
  • VODA VE VÁZE. Své řezané květiny umístěte do vázy s vlažnou vodou, protože v ní je méně kyslíku a tím se předchází vzniku vzduchových bublin ve stonku, které zabraňují příjmu vody. Jedinou výjimkou jsou jarní květiny jako narcisy a tulipány, které dávají přednost studené vodě.

květiny ve váze - Jak vybrat správnou květinu pro ženu a dále o ní pečovat

  • ČISTÁ VÁZA. Své květiny vždy dávejte do pečlivě vyčištěné vázy, protože ve váze mohly zůstat bakterie, které nyní mohou květině uškodit a snížit její životnost.
  • OŘEZÁVÁNÍ STONKŮ. Jednotlivé stonky květin odřízněte pod úhlem cca 45°. Vznikne tak větší plocha, která může přijímat vodu a živiny z ní, což udržuje vaše květiny déle při životě. Navíc neseříznuté stonky mohou spočívat na dně vázy a mohou být utěsněné tímto dnem, což jim znemožňuje příjem vody.
  • OČIŠTĚNÍ STONKŮ. Všechny listy, které by byly ve váze pod hladinou, je potřeba odstranit. Takové listy nejsou schopné brát sluneční světlo a kyslík a jsou náchylné k hnilobě a různým chorobám.
  • UMÍSTĚNÍ KVĚTIN. Květiny dejte tam, kde na ně nebude svítit přímé sluneční světlo, vyhněte se také zdrojům tepla, jako jsou radiátory, a také průvanu. Všechny tyto faktory mohou způsobit předčasný úhyn vašich květin. Taktéž zrající ovoce zkracuje životnost květin.
  • PÉČE O KYTICI. Veškeré mrtvé nebo vybledlé květy odstraňujte, abyste udržely ostatní květy zdravé. Pravidelně měňte vodu a podle potřeby myjte vázu.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Profilový obrázek

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář