pokrm ananas

Ananas: Působí protizánětlivě a pomáhá odplavovat škodliviny z těla

Ananas patří mezi exotické a velmi chutné ovoce. Řadíme ho do čeledi broméliovitých, ale jedlý je z nich pouze ananas. Na povrchu je chráněn tvrdou, šupinatou kůrou. Co vše byste měli o ananasu vědět?

 Dužina ananasu obsahuje přibližně 86 % vody. Jsou poměrně nízkoenergetické. Bílkovin a tuků mají jen malé množství, nejvíce jsou v nich obsaženy sacharidy. A to především jednoduché – sacharóza, fruktóza a glukóza.

V ananasu je také obsažena vláknina (přibližně 2 g na 100 g ananasu), ta je zejména v rozpustné formě, která zlepšuje vyprazdňování a zvyšuje pocit zasycení.

Dužina je dobrým zdrojem vitamínu C, B1, draslíku, manganu, fosforu. Pokud sníte jeden šálek ananasu, pokryje to celou denní doporučenou dávku manganu ve vašem těle.

Ananas obsahuje bromelin (bromelain), ten má vícero uplatnění. V našem těle ničí rozbujelé bakterie ve střevech a pomáhá se zbavit cizopasných červů. Dále štěpí bílkoviny ve stravě na aminokyseliny, teprve tyto látky prochází přes střevní stěnu do krevního řečiště.

Bromelin také pomáhá odstraňovat lidské jedy, ty se potom neukládají v našem těle. Dále působí protizánětlivě, urychluje hojení, je vhodný při artritidě nebo dně.

ananas 1 - Ananas: Působí protizánětlivě a pomáhá odplavovat škodliviny z těla

Ananas

A jaké jsou jeho další účinky?

  • pomáhá slinivce
  • uvolňuje svalové a menstruační křeče
  • odvodňuje, odbourává otoky
  • zesvětluje pigmentové skvrny
  • snižuje krevní tlak
  • rozpouští usazeniny na cévní stěně

Ananas a hubnutí

V dřívějších dobách se tradovalo, že ananas pomáhá redukci váhy a rozpouští tuky. Není tomu zcela tak, jeho účinky na odbourávání tuků jsou zanedbatelné. Na ananasovou dietu tedy zapomeňte.

Pomůže strávit bílkoviny, ale neurychluje „spálení energie“. Není to tedy zaručený recept na hubnutí. Výtažky z ananasu nezaručují zázračný úbytek hmotnosti bez práce.

 

TIP:

 
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Štítky
, ,

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář