stonky pampelišky

Udělejte si očistnou kúru z pampeliškových stonků

O tom, že pampeliška má mnoho blahodárných účinků na naše tělo, není třeba diskutovat. A jedním z nich je bezesporu čištění krve. Můžete samozřejmě použít čaj z kořene či z listů pampelišky, nebo listy pampelišky přidávat do jarních salátů. Zkuste ale naši expresní očistnou kúru pomocí pampeliškových stonků.

Jak dlouho kúra trvástonek pampelišky 200x300 - Udělejte si očistnou kúru z pampeliškových stonků

Kúra, aby byla dostatečně účinná a opravdu vaši krev pročistila, zbavila nečistot a odpadních látek, přičemž v některých případech má vliv i na zmizení vyrážek, ekzémů apod., musí trvat alespoň týden. Budete-li v kúře pokračovat déle, je to možné a žádné vedlejší účinky vás nečekají, ovšem nejsilnější účinek má pampeliška na jaře.

Kolik stonků denně sníst

Stonky se jedí syrové, nejlépe celé, bez dalšího zpracování. Ideální počet je 3–5 stonků denně. Můžete je sníst všechny najednou, anebo si dávku rozdělit na ranní a odpolední apod. Nic z toho nemá vliv na účinnost léčby.

 

Jaké stonky vybírat a kde je sbírat

Nejdůležitějším předpokladem úspěchu je vybírat čerstvé stonky právě rozkvetlých květů, které mají nejvíce zdraví prospěšných látek, antioxidantů a vitamínů. Sbírat musíte nejlépe na vlastní zahradě anebo na loukách, daleko od měst, silnic a jiných zdrojů průmyslového znečištění.

Jak to chutná

Pozor, stonky jsou hořké a nečekejte žádnou skvělou chuť. Pokud byste si chtěli stonky připravit v chutnější variantě, můžete je zajídat pampeliškovým medem, který si vyrobíte z květů. Návody na výrobu pampeliškového medu jsme vám již několikrát přinesli v samostatných článcích.
Bylinky a produkty z bylinek můžete zakoupit v eshopu ZDE

 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář