cypřišek

Cypřišek pokojový je vhodná ozdoba do interiéru. Provoní a vyčistí domov

Cypřišek pokojový: Je speciálně vyšlechtěný pro domácí pěstování. Připomíná venkovní cypřiše, ale roste velmi pomalu. Vyzdobí interiér, provoní a vyčistí domov. Pochází z Kalifornie.

Líbí se vám cypřiše, ale nemáte zahradu nebo dostatek místa? Pořiďte si speciálně vyšlechtěný cypřišek pro pokojové podmínky. Má příjemnou svěží vůni a dokáže vyčistit vzduch od škodlivin.

I když to tak nevypadá, vzduch v bytě obsahuje škodlivé látky, které se uvolňují např. z koberce nebo počítače. Kromě toho, že cypřišek vzduch zvlhčí, tak ho umí i zbavit škodlivin. Dokonce je vhodný i pro alergiky. Díky tomu, že roste pomalu, lze ho i různě tvarovat. Řez provádějte na jaře. Udržíte tak pěkný tvar a vzhled.

Jak na pěstování

stromky 223x300 - Cypřišek pokojový je vhodná ozdoba do interiéru. Provoní a vyčistí domov

Cypřišek

Cypřišek je na pěstování nenáročný. Zvládne to téměř každý. Dejte ho na slunné stanoviště, ale ne na přímé slunce. Pokud ho naopak umístíte do tmavého místa, bude se rostlina vytahovat za světlem a ztrácet tvar.

Roste při běžné pokojové teplotě, okolo 200 C, v zimě ho dejte do chladnější místnosti, sluší mu to i v zimní zahradě. Dejte pozor na dostatečnou zálivku, pokud byste ji zanedbávaly, budou mu opadávat a žloutnout spodní větvičky. Prospějete mu vyšší vzdušnou vlhkostí. V zimě zálivku omezte. V době vegetace by měla být zálivka vydatná. Substrát nikdy nesmí vyschnout, ani by cypřišek neměl být přemokřený. V období vegetace rostlinu přihnojujte.

Nedávejte cypřišek poblíž radiátoru, suchý vzduch může být příčinou úhynu. Mladé rostlinky jsou citlivé na přelití nebo přeschnutí.

Cypřišek lze i množit, pomocí stonkových řízků. Není zde ale úplná záruka toho, že se množení zadaří. Přesazovat se může každé dva roky, na jaře.

Rostlinka je poměrně odolná vůči škůdcům a chorobám. Příliš suchý vzduch může mít za následek napadení sviluškami.

Dá se využít i pro vánoční dekorace, nebo dokonce nahradit živý vánoční strom.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář