vánoční hvězda t

Jak dosáhnout toho, aby vánoční hvězda na Vánoce červeně „vykvetla“

Vánoční hvězdu, stejně jako vánoční kaktus nebo třeba brambořík, si možná pořizujete každé Vánoce znovu, protože se vám zdá, že ta loňská už má jen zelené listy, a tak nevytváří tu pravou vánoční atmosféru. Když ale začnete před Vánoci se správnou péčí, hvězda bude opět zelená i červená (popř. bílá).

Kdy začít s péčí o hvězdu

Obvykle by mělo stačit jeden měsíc před Vánocemi. Vánoční hvězda totiž k novému „nakvetení“ potřebuje krátký den (jen 8 hodin světla denně) a dlouhou noc. Ačkoliv se samo o sobě stmívá již dříve, hvězdě vadí i umělé světlo anebo světlo pouličních lamp. Nejlepší tedy je, když ji od 5 hodin odpoledne do 8 hodin ráno zakryjete papírovou taškou, kornoutem nebo krabicí, aby byla v naprosté tmě.

Jakou zvolit zálivkuvánoční hvězd - Jak dosáhnout toho, aby vánoční hvězda na Vánoce červeně „vykvetla“

Vánoční hvězda potřebuje střední zálivku po celé období. Zalévejte ji pravidelně odstátou vodou, substrát nesmí být přemokřený, ale zcela a dlouhodobě vyschnout. Rovněž není dobré, když v podmisce stojí voda.

Kdy „vykvete“

Asi po 3 týdnech pravidelného zakrývání hvězda nasadí poupata a horní listy se budou zbarvovat do červena – jedná se o tzv. nepravý květ. Stejné je to s kultivarem, který má nepravé květy zbarvené bíle.

Je lepší nově koupená hvězda, nebo ta doma opečovávaná?

V tomto případě je lepší i hezčí vánoční hvězda, kterou doma opečováváte, protože je mnohem rozvinutější, krásně rozvětvená a vyšší, není to jen jeden výhon, který si přinesete ze zahradnictví nebo z obchodu.

A kam hvězdu umístit na Vánoce?

Vánoční hvězda nemiluje chlad, takže ji můžete umístit do místnosti s teplotou do 22 °C, klidně na jídelní stůl nebo do obývacího pokoje. Uvidíte, že vám letos na Vánoce udělá radost.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář