bílá květina

Jaké květiny prokáží znamenitou službu a jsou vhodné do paneláku

Pokojové květiny dodají na útulnosti každému interiéru. Zejména pro ty, kdo bydlí v bytech, je tak vítanou možností, jak mít kousek přírody ve svém bytě. Krása květin přináší nejen radost, ale jejich samotné pěstování má velmi pozitivní vliv i na lidskou psychiku, dokonce snižuje stres a odvádí pozornost od starostí.

Rostliny v bytě však plní i další funkce, kvůli kterým se vyplatí je pěstovat. Nejdůležitějším atributem je zvlhčování vzduchu, který právě v panelových domech je velmi suchý, zejména pak v zimním období, kdy se topí ústředním topením po většinu dne. Rostliny v interiéru rovněž filtrují pachy a v průběhu dne produkují kyslík, i když v malém množství, i tak je to velmi pozitivní. Vítané jsou pokojové rostliny, které mají schopnost odstranit škodlivé látky ze vzduchu či je pohlcovat.

Zásadní je správná péče aneb všeho moc škodí

Někdy pokojovým rostlinám je věnována až nadbytečná péče, která může mít negativní vliv. I u květin platí, že méně je někdy více. Nejčastějším svízelem je nadměrná zálivka, kdy máte obavu, aby vám rostlina nezačala usychat, tak jí v dobrém úmyslu dopřáváte více, než je pro ni vhodné.

Pokud jste začátečník či nemáte mnoho zkušeností a netroufáte si na náročnější květiny, zvolte palmu, kdy některé druhy je možné vypěstovat i přímo ze semen a zároveň jsou okázalou dekorací.

Pokojové květiny, které se vyznačují odolností

Na které pokojové rostliny se můžete spolehnout v rámci pěstování, že vydrží takřka vše a jsou ideální do panelového domu? Zároveň se jedná o druhy rostlin, které jsou vhodné pro začátečníka i vytížené osoby či i pro ty, kdo občas sem tam zapomene zalít, pohnojit či přesadit apod. Na které solitéry se můžete s jistotou vsadit?

netík - Jaké květiny prokáží znamenitou službu a jsou vhodné do paneláku

Netík             Zdroj foto: cs.wikipedia.org

Netík – nevyžaduje mnoho světla

Jestliže doma nemáte příliš světla, ale samozřejmě i tak chcete do pokoje kousek zeleně, je ideální volbou netík. Náleží mezi jednu z nejkrásnějších kapradin, tudíž zvládne přežít i na tmavém místě. Co netík potřebuje, je vyšší vzdušná vlhkost, je tak perfektní i do koupelny bez okna. Pokud se rostlině dostane potřebné vzdušné vlhkosti, odmění se drobnými a zářivě zelenými lístečky. Rostlina má ráda i občasné rosení.

Lopatkovec – nejméně náročná pokojovka

Lopatkovec, krasavec, který si vás zcela získá svou nenáročností. Rostlina, která krásně kvete a bohatě roste. Lopatkovec má rád teplo, ale v létě je lepší polostín, přímé slunce má negativní vliv na listy. V zimním období potřebuje více světla. Rostlina, která nevyžaduje častou zálivku, ale hlídejte, aby substrát úplně nevysychl. Lopatkovec má rád vyšší vzdušnou vlhkost, tudíž je dobré listy rosit, ale nikdy nestříkejte na květy, uhnily by. Rostlina kvete po celý rok.

Pryšec – skromná pokojová rostlina

I tato solitéra se pyšní svou nenáročností a vhodností do panelového domu, neboť velice dobře snáší suchý vzduch, stejně tak severní i jižní okno a benefitem je, že stačí občasná zálivka. Co více si přát?! A rostlina vám pokvete po celý rok tak, jak bude chtít, neboť nejdříve vyroste list, pak květ, poté opět list… Zkrátka interesantní a půvabná pokojovka. Je odolná a tudíž vám může dělat společnost po mnoho let. Jen jí nezapomeňte v zimě dopřát potřebné světlo, to mají rády snad všechny květiny, neboť se ho dostává pomálu.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Nenapravitelný optimista, kterého od dětství fascinuje moc, kouzlo a síla psaného i mluveného slova. Mou vášní je četba knih, psaní, dlouhé procházky, pobyt v přírodě a rekreační běh. Nezapomenutelné jsou mé vzpomínky na letní prázdniny, které jsem jako dítě zcela dobrovolně a s chutí trávila pletím zahrady a veškerou péčí o ni. Ten skvostný pohled na mé vítězství v boji s plevelem byl nejsladší odměnou. Jako dospělák si nyní užívám nejen relax v podobě rýpání se v hlíně, ale v pěstování květin, vlastní zeleniny a především bylinek. Vše pak praktikuji ve svém kulinářském umění a testuji na své rodině a známých :-)

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít