kancelář p 750x400 - Zpříjemněte si kancelář pokojovými květinami

Zpříjemněte si kancelář pokojovými květinami

doteď jsme si vždycky povídali o rostlinách do bytu či domu. Vy si ale klidně můžete zpříjemnit i své pracovní místo, a to tak, že si pořídíte vhodné rostliny do kanceláře. Proč? Protože čistí vzduch a zvlhčují jej, tlumí hluk, ulevují unaveným očím, mohou zmírnit bolesti hlavy a pocity stresu a úzkosti, a jsou i estetickým prvkem.

Rostliny čistící vzduch

Do kanceláře se hodí všechny pokojové rostliny, které jsme již několikrát zmiňovaly jako lapače nečistot vzduchu: lopatkovec, popínavý břečťan, gerbera, fíkusy, a patří sem i palmy. Například datlovník se přizpůsobí podmínkám, nevadí mu nedostatek světla, stačí mu teplo, dostatečná zálivka a ve vegetačním období přihnojit. Vzduch pročistí i kapradiny (ledviník ztepilý), které je však potřeba pravidelně zalévat a rosit, protože teplý suchý vzduch, zejména z ústředního topení, způsobuje hnědnutí a opadávání jejich listů.

Barevně kvetoucí rostliny pro vaše oči

Vaše oči si potřebují při práci na počítači občas odpočinout. Nejlepší je, když se můžete rovnou z kanceláře dívat do zeleně, ale komu se to poštěstí? Dopřejte si tedy zeleň i s barevnými květy přímo v kanceláři! Pro tuto příležitost je opravdu výborná gerbera, kterou seženete v mnoha odstínech a která není příliš náročná na pěstování. Dále můžete zvolit kalanchoi, ale zde pozor: nepřelévat, raději nechte substrát občas úplně vyschnout a poté zalijte. Pro krásu barev si můžete za okno dát orchidej, potřebuje hodně světla a spíš chladnější vzduch, takže se jí tam bude dařit a bude královnou vaší kanceláře. Krásně kvete i anturie, vyžaduje však v létě dostatečnou zálivku, v zimě naopak zálivku zmenšit a menší teploty. No a snad úplně nejbarevnější jsou bromélie – to bude pastva pro vaše oči. Vybírat můžete ze 3 druhů: guzmánie, vrísea a tillandsie.

kalanchoe 1 - Zpříjemněte si kancelář pokojovými květinami

Naprosto nenáročné solitéry

Pokud víte, že se o rostlinu v kanceláři nemáte čas starat a že na ni budete spíš pro samé starosti zapomínat, zvolte ty, které jsou naprosto nezdolné: tlustice – stačí občas zalít a jinak roste sama a pomalu. Dále sem patří zamioculcas (obr. 1) – vynikne tam, kde je dostatek místa, ale potřebuje jen občas zalít a každý rok vás obdaří nejméně jedním novým výhonem. A pak nesmíme zapomenout na banánovník (obr. 2) – opět občas zalít a nechat mu prostor pro růst, to je vše, co potřebuje.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

8 + 7 =