Rhodohypoxis baurii

Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Hlavní období, kdy naše zahrádky krášlí barevné květy, je na jaře a v létě. I podzimní období může být krásné a pestré. Stačí jen vybrat rostliny, které kvetou koncem léta a na podzim.

Luhovnice pozdní

Luhovnice pozdní (Leucanthemella serotina) je trvalka řadící se do čeledi hvězdnicovitých. V přírodě roste jen vzácně a je zařazena mezi chráněné a ohrožené rostliny. Jako jedna z mála trvalek roste na podzim, v období září – říjen. Dosahuje výšky 100 – 150 cm. Daří se jí na vlhkých půdách a snáší mírné zasolení. Prospívat bude na slunném či polo – stinném stanovišti. Je mrazuvzdorná.

luhovnice pozdni - Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Topolovka růžová

Topolovka růžová (Alcea rosea) je poměrně statná trvalka, řadící se do čeledi slézovitých. Je poměrně vzrostlá, dorůstat může až 200 cm. Pěstuje se jako dvouletka, ale na vhodném místě roste jako trvalka. Byla vyšlechtěna do velkého počtu zahradních kultivarů. Kvete postupně od července do října. Ke svému růstu potřebuje sluncem teplo a závětří. Půda jí vyhovuje humózní, vlhčí, bez trvalého zamokření.

topolovka ruzova - Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Rozrazil sibiřský

Rozrazil sibiřský (Veronicastrum sibiricum) se řadí do čeledi jitrocelovitých. Jedná se o východoasijský druh, který dorůstá výšky až 200 cm. Stonky jsou vzpřímené a hustě olistěné. Kvete od července do září fialovo – modrými květy, které vyrůstají v hustých soukvětích na koncích stonků. Nejlépe se mu daří na slunném místě nebo v polostínu. Půda by měla být rovnoměrně vlhká, živná a propustná, jen nemá rád přemokřené půdy. Na jaře se odstraní seschlé části.

rozrazil sibirsky - Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Rodohypoxis

Rodohypoxis (Rhodohypoxis deflexa) je hlíznatá skalnička, která má domovinu v jihoafrických Dračích horách. Vykvétá drobnými, růžovo – červenými květy od března do října. Listy jsou trávovité, porostlé chloupky. Dosahuje výšky zhruba 20 cm. Daří se jí na slunném stanovišti, v neutrální až mírně kyselé půdě s přídavkem rašeliny a štěrku. V letním období vyžaduje vláhu, v zimním naopak sucho, proto je lepší vsazovat rostlinu do nádob a v zimě uschovat do suchého sklepa. Na jaře začneme zalévat a nastartujeme vegetaci.

rodohypoxis - Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Hvězdnice novobelgická

Hvězdnice novobelgická (Aster novi – belgii) se řadí k opadavým trvalkám, které zdobí modro – fialové květy. Pochází ze Severní Ameriky, kde roste na výživnějších a vlhkých loukách. Kvete v období září – říjen, je poměrně odolná vůči chorobám. Dorůstá výšky okolo 30 cm, květy na rostlině vydrží až do příchodu prvních mrazů. Má ráda propustnou, vlhkou a hlinitopísčitou půdu. Nedaří se jí na velmi suchých a slunných místech. Během celého vegetačního období potřebuje dostatečnou zálivku a ocení přihnojení. Je mrazuvzdorná.

hvezdnice novobelgicka - Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Sasanky

Sasanky (Anemone) patří k vyhledávaným rostlinám kvetoucích na podzim. Zdobí je výrazné a dlouho kvetoucí květy, které mohou být například v barvě bílé, růžové či fialové. Dosahují výšky přibližně 80 cm. Vykvétají od poloviny prázdnin až do října. Nejlépe se jim bude dařit v polostínu, ale snese i slunné místo. Vyhovuje jí vlhká, výživná a propustná půda. Na slunném stanovišti potřebuje dostatečnou zálivku. Je mrazuvzdorná ale je lepší ji na zimu přikrýt mulčem.

sasanka - Podzim může být také rozkvetlý. Které rostliny vybrat

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář