vanocni hvezda t

Uschovali jste si vánoční hvězdu? Je načase ji připravit na Vánoce.

Vánoční hvězda (Poinsettia) je symbolem Vánoc. Je součástí vánoční atmosféry nejedné domácnosti. Má několik odstínů, nejrozšířenější je červená. Někdo si každý rok koupí novou a někdo si ji uschová na další vánoční svátky. Pokud patříte k těm druhým, přečtěte si návod, aby opět v plné kráse zdobila váš stůl.

Jak ji připravit

Vyneste ji ze sklepa a postavte na místo, kde na ni nebude foukat přímý, chladný vzduch. Co je na rostlince nejzajímavější, jsou její svrchní barevné listí. Aby vám barevně kvetla, potřebuje střídat tmu a světlo. Konkrétně 12 hodin tmu a 12 hodin světlo. Na kytku nesmí dopadat ani troška světla např. z pouliční lampy. Na noc ji přikryjte papírovým sáčkem nebo taškou či nepronikavou látkou. Ráno ji opět odkryjte a nechte působit denní světlo.

vanocni hvezda 1 - Uschovali jste si vánoční hvězdu? Je načase ji připravit na Vánoce.

Zálivka a hnojení

Rostlinka také potřebuje pravidelně zalévat. Substrát je nutné udržovat vlhký, ne však přelitý. Listeny pohltí poměrně dost vlhkosti. Zalívejte pravidelně, nejlépe odstátou vodou pokojové teploty. Vánoční hvězdě prospěje pravidelné přihnojování, např. substrátem pro kvetoucí pokojové rostliny. Péči můžete podpořit také tím, že budete listy rosit. Rostlině prospívá vyšší vzdušná vlhkost.

Neumisťujte ji do blízkosti topení, ani na okno, kde by se dotýkala chladného skla. Vyhovuje jí pokojová teplota v rozmezí 15-22 stupňů.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář