venec na dvere

Vánoční věnec na dveře – záleží na tom, jestli bude venku, nebo uvnitř

Kromě adventního věnce se svíčkami si lidé rádi dělají vánoční věnce na vchodové dveře. Tady ale velmi záleží na tom, zda bude věnec uvnitř (třeba u vchodových dveří do bytu), nebo venku (u vchodových dveří do rodinného domku, na vratech apod.).

Vánoční věnec na vnitřní výzdobu

venec barevny - Vánoční věnec na dveře – záleží na tom, jestli bude venku, nebo uvnitř

Zdroj foto: M. Hubáčková

Jestliže si budete chtít připravit věnec na vnitřní výzdobu, pak máte v podstatě ty samé možnosti jako u adventního věnce, jen vynecháte svíčky. Můžete použít jehličnaté větvičky (jedle, borovice, túje, cypřiš), jakýkoliv korpus na věnec, vázací drátek, ozdoby přírodní i umělé, které připevníte tavnou pistolí. Na zavěšení se hodí drát nebo silnější provázek, který provléknete pod horní částí věnce, na druhé straně uděláte větší uzlík a zavěsíte do křídla dveří, které se neotevírají.

Vánoční věnec na vnější výzdobu

U tohoto věnce musíte mít vždy na paměti, že bude vystaven nějakému vlivu vnějšího prostředí – sníh, mráz, déšť, slunce. Tomu přizpůsobte jak korpus (polystyren vydrží vše, věnec ze silnějšího proutí skoro vše), větvičky (venku může být i smrk, stříbrný smrk atd., protože tak brzy neopadají jako doma), ale i ozdoby. Z přírodních ozdob venku dobře vydrží šišky, kaštany, tvrdé plody, skořápky, naopak nevydrží květiny, a to ani suché, měkké plody apod. Umělé ozdoby většinou vydrží, ale mohou časem ztrácet barvu.

vanocni vence ozdoba 600x338 - Vánoční věnec na dveře – záleží na tom, jestli bude venku, nebo uvnitř

Zdroj foto: pixabay

Vánoční věnec venkovní může mít mnohem větší korpus, a přitom méně zdobení. Je to vlastně takové vyjádření, že vítáte hosty do domu, a teprve tam je bude čekat bohatší vánoční výzdoba.

TIP: Pokud se vám nechce vázat další věnec, výbornou možností je korpus ovázat stužkou s motivem Vánoc nebo v barvě Vánoc a na takovýto věnec nalepit pár přírodních ozdobiček. Tento věnec se dá použít i opakovaně, pokud jej tedy nezničí příliš špatné počasí.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít