zabi pulci

Jak si poradit s řasami v jezírku přírodní cestou? Žabí pulci vám pomohou

Žáby využívají zahradní jezírka jako útočiště. Již v dubnu se můžou v jezírku objevit vajíčka. Plují si volně ve shlucích nebo se omotávají kolem vodních rostlinek. Když jim poskytnete útočiště, získáte bezplatnou službu v likvidaci řas.

Žáby potřebují ke svému rozmnožování stojaté vody. Jsou oblasti, kde došlo k výraznému úbytku jezírek a rybníčků. Žáby se nejlépe množí ve stojatých, menších vodách, které jsou prohřívány. Navíc potřebují vodní plochy, které nejsou příliš hustě osídleny rybím společenstvím, ryby žabí vajíčka zlikvidují. Proto zahradní jezírka jsou pro žáby ideální stanoviště, kde mají klid k rozmnožování.

Pokud objevíte žabí vajíčka, nelikvidujte je. Pulci se živí řasami a jako bonus dospělí jedinci zkonzumují obtížný hmyz a bezobratlé, také plže. Žáby mají paměť, budou se k vám vracet. Jejich první volbou jsou vodní nádrže, kde se narodily. Jak je poznají? To zůstává dosud tajemstvím, nepodařilo se to spolehlivě objasnit. Bohužel někdy jejich cesta končí pod koly aut.

zabi pulci e1544783499875 - Jak si poradit s řasami v jezírku přírodní cestou? Žabí pulci vám pomohou

S jakými žábami se můžete potkat ve vaší zahradě

Nejčastějšími návštěvníky vaší zahrady budou skokani a ropuchy. Skokan má štíhlé, protáhlé tělo a hladkou pokožku. Zadní nohy má velmi dlouhé, mezi prsty najdeme plovací blány. Velmi rychle plave a dokáže doskočit až do desetimetrové vzdálenosti. Jeho vajíčka jsou ve shlucích. Hnědí skokani se spíše drží na souši, oproti zeleným, kteří se zdržují spíše ve vodě.

Ropuchy mají zavalitější a robustní tělo, nohy jsou krátké, navíc jsou pokryté výrůstky. Vajíčka klade do šňůrek. Samička dokáže naklást i několik metrů dlouhou šňůru vajíček. Celkový počet může být i v tisících. Poté co naklade vajíčka, se od vody vzdálí a vyhledává vlhké úkryty. Na lov vyráží v noci. Můžete jí napomoci a vyrobit v zahradě kupku kamení nebo dříví, v chráněném a stinném místě zahrady.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář

Zavřít