kočka t

Jak připravit místo kočce na chalupě. Je důležité chránit zahradu před kočkou, ale také samotné zvíře

17.2.2019
4 749 Zobrazení

Příprava zahrady pro příchod kočky není snadný úkol. Je nezbytné chránit zvíře před možnými riziky na místě a samotné místo od zásahu načechraného zvířete. Postupujte podle našich tipů, abyste vše udělali správně.

10 tipů jak na kočku

 1. Chraňte mladé výhonky

Přikryjte je kůrou stromů nebo kolem nich napíchejte větvičky. Kočky nemají rády špičaté povrchy, takže tyto metody budou chránit vše, co nebudete chtít nechat chlupatým mazlíčkem zničit.

 1. Nechávejte venku misku s vodou

Ujistěte se, že je v misce vždy voda a není v ní žádný odpad. Snažte se měnit vodu co nejčastěji, protože v létě se velmi rychle kazí a množí se v ní komáři. V zimě dbejte na to, aby nebyla voda zmrzlá.

 1. Vlastní vchod

Kočka miluje vlastní vstup do domu. A vy tak nemusíte utíkat ke dveřím, když začne na ně drápat, nebo žalostně mňoukat pod oknem při žádosti o vstupu dovnitř. Mělo by být zřejmé, že kočky jsou velmi nepředvídatelní tvorové. Během jedné minuty zvíře bude chtít dům opustit a během druhé zase bude chtít dovnitř.

 1. Chraňte kočku před chemikáliemi

Všechny chemikálie, které vám pomohou zbavit se škůdců nebo zvýšit výtěžnost zeleniny, by měly být uchovávány mimo dosah zvířat. Kočka samozřejmě nebude záměrně jíst chemikálie, ale hnojivo nebo jiný jed může náhodně spadnout na kožešinu. A jak víte, kočka – je velmi čistotné zvíře, začne se olizovat a hnojivo vstoupí do těla.

Při zamykání budov zkontrolujte, zda vaše zvíře nezůstalo vevnitř. Také se ujistěte, že v přístřešku nebo ve sklepě nejsou mezery. Chcete-li zabránit tomu, aby se kočka dostala dovnitř, můžete použít následující metody:

 • pokryjte praskliny a rozbité okna ocelovými plechy,
 • rozstříkejte kolem kůlny látky, které děsí kočky: olej z čajovníku nebo eukalyptus,
 • zasaďte kolem budovy silně vonící rostliny, jako je paprika, chilli paprička nebo citrusový strom.
 1. Zavřete bazén, rybníček nebo pískoviště

V době, když je nepoužíváte, by kočka k nim neměla mít přístup. Při pití může spadnout do vody a do pískoviště bude zahrabávat své výkaly.

kočka - Jak připravit místo kočce na chalupě. Je důležité chránit zahradu před kočkou, ale také samotné zvíře

 1. Na zahradě instalujte solární lampy

Pokud se v noci stane něco špatného (přijde kočka od sousedů nebo hrozí útok divokých zvířat), budete potřebovat se podívat na místo, abyste pochopili, co se stalo. Světlo na zahradě vám pomůže rychle najít zvíře a vyrovnat se se situací.

 1. Nepoužívejte na rostliny chemii škodlivou pro kočky

Zvířata někdy chtějí žvýkat zelené rostliny. Pokud jsou postříkány chemikáliemi, zvíře může být otráveno.

 1. Na místě instalujte pouze bezpečné rostliny

Nejen hnojiva jsou škodlivá pro kočky, ale i některé rostliny. Před zasazením konkrétní plodiny do zahrady se ujistěte, že nejsou jedovaté. Například narcisy, podzimní krokusy, břečťany, chryzantémy a tulipány jsou pro kočky jedovaté, což znamená, že je lepší je nevysazovat.

 1. Najděte pro kočku vhodné místo k odpočinku

Při odpočinku musí být zvíře ve stínu.  Takže do stínu můžete umístit misku s vodou, lavičku apod.

 1. Položte vysoký plot

Instalace oplocení může být drahá, ale plot je nezbytný, pokud kočka žije u chaty. Chrání zvíře před vnějšími nebezpečími a nedovolí, aby váš mazlíček opustil místo.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí a moji největší zálibou je psaní. Večery ráda trávím při dobré knížce. Zajímám se o historii, konkrétně o starověk či pyramidy. Jsem velký fanoušek esoteriky a alternativní medicíny. S rodinou bydlíme v domě se zahradou, takže inspirace je víc než dost. :-)

2 Komentářů

Zanechte komentář