balkon

Nemáte zahradu a toužíte po ní? Vytvořte si ji na balkoně

Chcete pěstovat rostliny nebo jen tak relaxovat v zátiší? Vypěstovat si vlastní bylinky nebo zeleninu? Zůstává jen u snů, protože nemáte zahradu? Vše jde realizovat i zahrada na balkoně je možností.

 Balkon samozřejmě není zahrada, vše se vám tam nevejde, proto zapřemýšlejte, co na něm chcete pěstovat a jak by měl asi vypadat. Pokud nemáte na balkoně příliš mnoho místa, využijte truhlíků, které se dají zavěsit zvenčí i zevnitř nebo dokonce se speciálním zářezem a možností postavit ho na horní hranu balkonu.

Grilování

Balkony se dají využít i pro přípravu grilovaných pokrmů. Vhledem k tomu, že většina balkonů sousedí s byty jiných lidí, volte grily plynové a elektrické. Pokud by se z vašeho grilu šířil do okolí kouř, zřejmě byste se nesetkali s pochopením sousedů. Lze také koupit speciální grily menších rozměrů (jednoduše je postavíte i na stůl), které opět bez problémů sklidíte, pokud je nebudete potřebovat. Dobrou službu vám udělá i závěsný gril.

Jak se poprat s minimem prostorukvětiny na balkonu 287x300 - Nemáte zahradu a toužíte po ní? Vytvořte si ji na balkoně

Vybudujte na boční straně balkonu poličky, úložné prostory, takto můžete vytvořit i vícepodlažní zahradu. Květiny umístěte na poličky, zavěste na háčky. Zavěsit lze i venkovní nádoby nebo košíky. Nábytek vyberte sklapovací, lehký, víceúčelový (sklapovací stůl, sedačku s úložným prostorem). U nábytku myslete na to, že je umístěn venku, přizpůsobte materiál. Nábytek z oceli vydrží dlouho a nepotřebuje zvláštní údržbu. Dřevěný je lehký, ale musí se impregnovat a lakovat. Do malého prostoru můžete použít i závěsné koše a lehátka.

Světlo a stín

Jižně a západně orientované balkony si říkají o stínění. Někdo se spokojí se slunečníkem, ten je lepší koupit takový, který se dá sklápět a naklánět. Velmi účinné jsou markýzy, před očima zvědavých sousedů vás ochrání i různé zástěny a závěsy umístěné na zábradlí. Květiny vybírejte také podle toho, na jakou stranu je váš balkon orientovaný.  Pro pěstování zeleniny a drobného ovoce volte samozavlažovací květináče.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář

seventeen + fourteen =