zahradní nábytek

Chromový zahradní nábytek – jak mu vrátit jeho původní lesk za pomoci běžných domácích prostředků

Chtěli byste, aby nohy vašeho zahradního stolu byly znovu jako nové? Chybí vám lesk opěrky u židle vonící novotou? Zašednutí a matnost chromového zahradního nábytku nemusí být definitivní, snadno mu vrátíte jeho dřívější krásu díky několika běžným domácím pomocníkům.

Pro rychlý výsledek je nejlepší Cola limonáda

O zázračných účincích tohoto bublinkového nápoje už toho bylo napsáno mnoho. Čistí prý stříbro, vyleští záchodovou mísu, pomáhá od nevolností a mnoho a mnoho dalšího. A na chrom, na ten pomůže zrovna tak.

Stačí si pořídit velkou láhev – musí jít o pravou Coca-Colu, žádné náhražky ani light verze. Pak už vám bude stačit jen kuchyňská houbička a kousek alobalu. Každou část chromového nábytku čistěte zvlášť. Je-li to možné, nohy a další svislé části odmontujte a položte na rovný povrch.

zahradní židle - Chromový zahradní nábytek – jak mu vrátit jeho původní lesk za pomoci běžných domácích prostředků

Každou část polijte nápojem a nechte chvíli působit. Poté použijte hrubou část houbičky na nádobí a začněte s čištěním. Nebojte se trochu přitlačit, chrom je odolný. Jakmile nejhorší špína pustí, doleštěte chrom ještě za pomoci alobalu. Zmuchlejte ho do kuličky a lehce přejíždějte po povrchu. Teď už naopak netlačte, alobal by mohl lesklý povrch chromu poškrábat. Škrábance by později začaly korodovat a vaše úsilí by mohlo začít znovu.

Pomoci může i jablečný ocet

Dalším dobrým pomocníkem je jablečný ocet. Doma ho používáme do salátů, ale také místo aviváže – tak proč mu nesvěřit také chrom? Navíc má antibakteriální a čistící vlastnosti. Postup čištění je úplně stejný jako v případě Coca-Coly. Polijte, očistěte a vyleštěte alobalem.

Na opravdu silné znečištění pomůže i jedlá soda

Stále se chrom neleskne tak, jak si představujete? Posypte jemnou stranu houbičky jedlou sodou a začněte s čištěním. Byl-li chrom předtím namočen v Coca-Cole nebo jablečném octu, budou výsledky patrné prakticky okamžitě.

 

TIP:

Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář