zelené chryzantémy

Několik druhů zelených květin dle období. Víte, co zelené květiny znamenají?

10.9.2018
5 978 Zobrazení

Jako barva štěstí a obnovení je zelená květina ideální k darování příteli nebo milovanému. Tato energická barva rozšiřuje květinovou kytici, do které je přidána. Ať už jsou jemné nebo odvážné, zelené květiny jistě povzbudí radost bez ohledu na to, jaký tvar nebo velikost mají. Vytvořte plnou kytici zemitých odstínů nebo začleňte jen pár zelených květin jen pro doplnění dojmu!

Níže uvádíme 20 druhů zelených květin, seřazených podle sezóny.

Podzim

Přineste pocit přírody do svého aranžmá tím, že začleníte různé odstíny zelených květin. Použijte malý přízvuk květiny pro jedinečný dotek nebo využijte velký, jasný displej!

1. Růže (Rosa)

Růže je symbol bohatství a hojnosti. Zelené růže jsou perfektním darem k oslavě někoho, kdo začíná růst (osobně, profesně) a nový začátek. Přidejte tyto odvážné květiny do kytice pro zvláštního přítele!

2. Chrysantéma (Chrysanthemum)

Chryzantémy jsou k dispozici v různých tvarech a velikostech, jelikož se vyskytují ve více než 40 druzích. Používejte tuto živou květinu jako zvláštní dárek pro někoho, kdo potřebuje dobrou energii!

3. Ostálka (Zinnia Elegans)

Vylepšete krásu podzimní kytice s tímto jedinečným květem. Vytvořte uspořádání s použitím této květiny pro události oslavující novou cestu, jako je absolventský večírek.

4. Bobule hyperica (Hypericum androsaemum)

Také známá jako třezalka tečkovaná, květy hyperica rostou do výšky od 30 do 90 cm, pokryté klastrovanými květy. Obvykle se používají při květinovém aranžmá, než dozrávají, tedy v zelené barvě.

Zima

Zahřejte svůj domov během chladnějších teplot s barevným a odvážným květinovým aranžmá! Použijte tmavší odstíny zelených květin, abyste pomohli vašim hostům dosáhnout slavnostní nálady!

5. Cymbidium Orchid (Cymbidium)

Jejich dlouhotrvající životnost a široká škála barev znesnadňuje tuto rostlinu nemilovat.

6. Helleborus (Helleborus)

Použijte helleborus při venkovních akcích, jelikož je nejkrásnější v přirozeném světle. Tato rostlina má světle zelenou barvu a je skvělou kombinací k bílé.

Jaro

Prožijte skvělé jarní okamžiky intenzivněji tak, že si přenesete jaro do svého interiéru. A jaká jiná barva je takovým symbolem jara, jako právě zelená? Jarní květiny jsou v hojném počtu, stačí je jen zahrnout do svých aranžmá. Používejte květiny s texturou, abyste tuto sezonu podpořili netradičními událostmi!

7. Karafiáty (Dianthus caryophyllus)

Výrazný zelený karafiát je perfektní květina pro obdiv. Tato květina je populární pro slavnosti svatého Patrika, nachází se téměř ve všech koutech světa. Využijte ji také ve svém květinovém aranžmá.

8. Hortenzie (Hydrangea macrophylla)

Zvýrazněte svůj den těmito odvážnými květy! Zahrňte hortenzie v aranžmá jako symbol vděčnosti.

zelené hortenzie - Několik druhů zelených květin dle období. Víte, co zelené květiny znamenají?

9. Listopadka zahradní (Dendranthema grandiflorum)

Listopadky jsou známé jako jasné a strukturované jarní květiny. Přidejte je do kytice nebo aranžmá, aby vytvořili jedinečný vzhled vaší tradiční oslavy!

10. Jiřina (Dahlia)

Jiřiny jsou pokryté špičatými okvětními plátky, a jsou více než vhodné do nejrůznějších květinových uspořádání a aranžmá. Dávejte je jako dárek, abyste povzbudili milovaného člověka, aby se s milostí vyrovnal s těžkou situací.

11. Tabák (Nicotiana)

Květy Nicotiana se dodávají v různých odstínech, od růžové až po světle zelené, a vypadají nejlépe, když jsou spárovány dohromady. Odrůdy tohoto květu jsou zvláště voňavé a uvolňují vůni podobnou jasmínu.

Léto

Jako symbol energie a růstu jsou zelené květy skvělé pro vytváření živé atmosféry v letním období. Používejte zelené a žluté květy pro zvýšení energie při každé oslavě.

12. Kala (Zantedeschia)

Známá svým tvarovaným květem je kala všestranná květina. Zapracovat ji můžeme do kytice pro každou příležitost. Využijte tuto květinu jako narozeninový dárek pro přátele a jiné milované osoby, nebo také do svatební kytice, protože znamená uznání, obdiv a vděčnost.

13. Denivka (Hemerocallis)

Chladná zelená barva denivky dobře funguje s jinými světlými květinami.

14. Mečík (Gladiolus hortulanus)

Oficiální narozeninová květina srpna dorůstá výšky až 180 cm a kvete v různých barvách. Používejte tyto květiny, když rozpoznáte a oslavujete sílu milovaného člověka.

15. Hvozdík (Dianthus)

Tyto barevné květiny lze nalézt v řadě jemných odstínů, které jsou ideální pro párování s odvážnými květinami. Umístěte je v blízkosti oken a dveří, protože tato květina vydává pikantní vůni, kterou vaši hosté budou milovat!

16. Hlaváč (Scabiosa)

Scabiosa přichází v různých odstínech od fialové až k zelené. Tato letnička dodává texturu tradičním květinovým uspořádáním!

17. Molučenka hladká (Moluccella Laevis)

Molučenka, známá také jako irské zvony, je snadno rozpoznatelná s vysokými, tmavě zelenými stonky pokrytými hustými zvonečkovitými listy. Molučenky jsou krásné samy o sobě nebo zkombinované s jinými květinami.

18. Nevadlec hřebenitý (Celosia cristata)

Nevadlec přichází v různých barvách, od červené až k zelené. Je to symbol lásky a hlouposti. Tato květina je perfektní v kytici pro někoho, s kým sdílíte spoustu veselého smíchu!

19. Střevíčník (Orchid Cypripedium)

Tato unikátní květina dostává své jméno podle svého vzhledu, protože vypadá jako dámský střevíc. Tyto neobvyklé květy představují nekonvenční a vzácnou krásu.

20. Gerbera jamesonii (Gerbera jamesonii)

Tento druh gerbery je považován za jednu z nejoblíbenějších květin na světě. Obsahuje velké a odvážné květy, které jsou symbolem veselosti a čistoty. Usaďte kytici s kombinací těchto veselých květin, abyste rozjasnili svůj milovaný den!

Zelené květiny – symbol znovuzrození

Květy v odstínech zelené jsou dokonalé pro podporu radostné atmosféry a pro podporu dobré energie! Zelená je barva spojená s životem. Zahrňte zelené květy v jemných nebo odvážných odstínech, které dodávají živost každému místu. Ať už dáváte přednost něčemu tlumenému nebo naopak jasnému, existuje řada zelených květin, které jsou ideální pro vaši příští oslavu.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Zajímám se o bylinky a alternativní medicínu. Zabývám se tradiční čínskou medicínou, jihoamerických bylinek či klasických českých léčivek. Dalším mým koníčkem je zahrada a pěstování rostlin, nebo právě bylinek. Ráda píšu právě o těchto tématech.

Zanechte komentář