orechovice

Domácí ořechovice trochu jinak. Určitě vás překvapí snadná příprava

1.8.2019
14 562 Zobrazení

Asi všichni známe recept na domácí ořechovici, kdy se ořechy naloží do lihu či jiného alkoholu a přidá se k nim koření, následně se vše smíchá s cukerným roztokem. Náš recept na přípravu ořechovice je úplně jiný, poměrně snadný a hlavně nepotřebujete k němu alkohol – ten vznikne kvašením.

Co budete na likér potřebovat

Na cca 3 litry výsledného likéru budete potřebovat:

  • 35 nezralých ořechů, musejí se dát rozříznout nožem,
  • 3 a ¾ litru vody,
  • 1,5 kg cukru

orech - Domácí ořechovice trochu jinak. Určitě vás překvapí snadná příprava

Postup

Nezralé ořechy nakrájíme na poloviny nebo čtvrtiny, dáme je do hrnce, přidáme vodu a cukr a přivedeme k varu. Za občasného míchání vaříme asi 6 minut. Potom nalijeme celou směs do 5-ti litrové lahve, zakryjeme celofánem a necháme stát na slunci alespoň 6 týdnů. Ořechy by měly získat zcela černou barvu. Po 6 týdnech 2x přecedíme – nejprve přes cedník nebo sítko, abychom se zbavili ořechů, potom ještě přes jemné plátýnko, abychom odstranili drobné nečistoty. Nalijeme do litrových či půllitrových lahví (třeba od rumu) a můžeme začít spotřebovávat.

Tip

Aby se vám ořechovice nekazila, trhejte raději zdravé ořechy, nesbírejte ty spadlé na zem (mohou být poškozené nebo nemocné).

 

TIP:

Vše pro domácnost, domácí potřeby, dekoraci a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

2 Komentářů

Zanechte komentář