chytat myš t

Myš ve sklepě? Víme, na co ji zaručeně chytíte

Také vám pobíhá po zahradě nebo ve sklepě neodbytný hlodavec – myš a vy si marně lámete hlavu, proč zůstávají tak draze zakoupené pastičky stále prázdné? Nejspíš do nich nedáváte to, na co mlsné myšky skutečně letí. Sýrem ani starým chlebem se jim totiž zaručeně nezavděčíte.

Spousta děr, do kterých by se zvědavá myška tak akorát schovala – tak nejspíš vznikla ona už legendární asociace myši, držící v tlapkách dobře vyzrálý sýr. Ve skutečném světě by ale neposedný Jerry mnohem raději skočil třeba po špeku (nebo na špek, chcete-li). A stejně by se mu líbilo také vanilkové aroma nebo třeba čokoláda. Univerzální pravidlo pro výběr však neexistuje, záleží totiž na tom, v jaké lokalitě na něj máte políčeno.

Zvědavost myší je jejich zkázou

Půjdeme na to od lesa. Myš, která vám právě zblajzla pořádný kus vysočiny nebo se vloupala do sýpky se zrním, se témuž lákadlu umístěnému v pastičce vyhne obloukem. Přece jen je od přírody trochu nedůvěřivá, a proč by riskovala kvůli něčemu, co už dobře zná? Musíte na ni tedy oklikou a sáhnout po něčem, co ještě neochutnala. Zaručeným tipem je:

  • chytat myš - Myš ve sklepě? Víme, na co ji zaručeně chytítešpek (zejména před zimou, kdy si myši dělají tukové zásoby)
  • sladký krém s čokoládou nebo oříšky
  • opečený chleba (nejlépe na sádle)
  • sušenka
  • slunečnicová semínka
  • kousek čokolády
  • psí, kočičí nebo třeba rybí granule

Charakter návnady je samozřejmě nutné přizpůsobit používanému typu pastičky, ale s tím už si určitě hravě poradíte.

Zamaskujte svou přítomnost

A jak přesvědčit myšky, že je v okolí pastičky dokonale bezpečno? Zakryjte tu svůj pach vanilkovým nebo vanilinovým aroma. Jde o trik odkoukaný od profesionálů. Myši totiž láká právě tahle vůně, stačí tedy pár kapek esence, určené pro pečení nebo třeba půl pytlíčku vanilkového cukru, a je to. A nezoufejte, pokud se vám nepodaří zákeřného hlodavce ulovit hned napoprvé. Některé myši jsou zkrátka mlsnější než jiné, ale každá z nich si nakonec z nabídky našich tipů zaručeně vybere.

 

TIP:

Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář