okrasné trávy

Jaké máme zajímavé ozdobné trávy do zahrady

Ať již jako solitéry, nebo jako doplněk vodních ploch v zahradě – bez ozdobných trav se prostě neobejdete. Pojďte se s námi vydat za těmi nejkrásnějšími.

Pěstování ozdobných trav obecně

Ozdobné trávy se hodí jak do smíšených záhonů, tak jako solitéry a samozřejmě k zahradním jezírkům. Jejich nároky jsou různé – což uvidíte i v následujícím přehledu, ale jedno mají společné: nejkrásnější budou na konci léta a na podzim, některé i dlouho do zimy, kdy kvetou a ostatní květy již odkvetly.

Výsadba

Pro všechny trávy je nejdůležitější zvolit správný čas na výsadbu. Je to kdykoliv mezi květnem a srpnem tak, aby tráva před zimou dobře zakořenila a neuhynula. Také je potřeba při výběru sazenic dbát na to, aby tráva byla již dobře narašená a měla dostatečně vyvinutý kořenový systém.

Kostřava (Festuca)

Kostřav je mnoho druhů, jsou to zpravidla nízké (do 30 cm vysoké) trávy s malými nároky na půdu, která může být chudší na živiny, ale propustná. Kostřavy vyžadují slunné stanoviště.

 

ozdobnice čínská wikipedia - Jaké máme zajímavé ozdobné trávy do zahrady

Zdroj foto: wikipedia                      ozdobnice čínská

Ozdobnice čínská (Miscanthus siensis)

Má ráda teplé a slunné stanoviště, půdu s dostatkem živin a dostatkem vláhy. Nesnáší pouze zimní zamokření, jinak je plně mrazuvzdorná. Dorůstá výšky až 140 cm.

Kavyl (Stipa)

Nenáročná a krásná tráva, která má ráda plné slunce a vydrží i sucho. Je charakteristická hebkými klásky.

Vousatec/Dochan psárkovitý (Pennisetum)

Tráva roste v polokulovitých trsech, je ozdobná zejména červenohnědými klasy.

Rákosník japonský (Haconechloa macra)

Vyžaduje vlhčí propustnou půdu a polostín. Je zcela mrazuvzdorný, pouze při holomrazech vyžaduje přikrývku z chvojí. Dorůstá výšky 40 cm.

Ostřice (Carex)

Ostřice mají rády kyselejší a vlhčí půdu, nejlépe se jim bude dařit u jezírka. Dorůstají výšky 40 cm.

Kortadérie/Pampas dvoudomý (Cortaderia selloana)

Je teplomilná tráva, vyžaduje plné slunce, místo chráněné před větrem i mrazem. Na zimu je třeba ji svázat a zakrýt chvojím. Dorůstá výšky 1–3 metry a krásně kvete. Hodí se především jako solitéra.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář