orchidej

V březnu nezapomeňte ani na pokojové rostliny

Určitě máte v březnu plno práce na zahradě, protože nová sezóna právě začíná. Vybyde-li vám ale trocha času, věnujte jej také pokojovým rostlinám, které si vaši péči rovněž zaslouží.

Přihnojování a zvýšení zálivky

Od března začněte přihnojovat všechny pokojové rostliny kapalnými hnojivy na zelené rostliny (či speciálně na palmy, kaktusy, citrusy aj.), a to asi jednou za týden, později můžete zvolnit na jednou za 14 dní. Hnojivo přidávejte ve vodě pokojové teploty. Také začněte častěji a více zalévat. Rostliny, které jste měli zazimované v chladnější místnosti, pomalu přeneste na jejich stálé místo. Urychlíte tím jejich vykvetení.

Speciální péče o bramboříky

Bramboříky v této době odkvetly, ale stále vyžadují světlé a chladné stanoviště. Jakmile jim začnou žloutnout listy, zmírněte jim zálivku. Se zálivkou zcela ustaňte teprve tehdy, když všechny listy odumřou a rostlina se stáhne do hlízy. Hlízy uložte na suché místo až do podzimu, kdy je začnete zase zalévat, aby vyrašily a na Vánoce vykvetly.

orchideje - V březnu nezapomeňte ani na pokojové rostliny

Kaktusy

Kaktusy na jaře také začnete zalévat, zpočátku opatrně, později poněkud více. Kaktusy potřebují jednou za čas vydatnou zálivku, ale pak klidně zase delší období sucha. To, že potřebují více zalévat, nejsnadněji poznáte podle toho, že kaktusy začnou růst nebo tvořit nové výhony.

A královny pokojovek – orchideje

V březnu si můžete nakoupit nové orchideje anebo staré přesadit. Orchideje, které v zimě prožívaly období klidu, kdy nebyly příliš zalévány, nyní potřebují vydatnější zálivku. Jakmile nadejde časné jaro (začátek března), orchideje přesaďte. Vhodným substrátem je organická hmota rostlinného původu (lze ji úspěšně vytvořit smícháním kořenů kapradin, bukového listí a rašeliníku). Přesazujte zejména tehdy, když na výhonech rozpoznáte nové kořenové špičky.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít