kaktusy

Proč je pro pěstování kaktusů nejzásadnějším faktorem teplota

Teplota je pro kaktusy důležitá hned z několika důvodů. Jednak potřebují takovou teplotu, na kterou jsou zvyklé z místa svého původu, pak také vyžadují různou teplotu během ročních období. Kromě teploty dbejte však vždy i na vlhkost.

Teplota v létě

Většina kaktusů v létě vydrží teplotu pokojovou, a pokud jsou zvyklé na letnění, pak i teplotu venkovní.

Teplota v zimě

Většina pouštních druhů kaktusů snáší dobře teplotu od 8 do 10 °C, mají tedy potřebu zazimování. Rozhodně není dobré nechat je v obytném pokoji s ústředním topením a teplotou kolem 22 °C. I kaktusy, které pocházejí z velmi teplých oblastí, jako třeba tropický Melocactus nebo Discocastus potřebují teplotu maximálně kolem 15 °C.

Pěstování ve skleníku

Kaktusy můžeme pěstovat také ve sklenících, ale zde dejte pozor na vyšší vlhkost vzduchu. Kaktusy by mohly začít plesnivět a zahnívat. Ve sklenících proto dostatečně větrejte. A během horkého léta kaktusy zastiňte, aby nedocházelo k jejich popálení.

kaktus scaled - Proč je pro pěstování kaktusů nejzásadnějším faktorem teplota

Zdroj foto: envato

K čemu je vyšší teplota na jaře

Na jaře můžeme kaktusům dopřát vyšší teplotu – klidně i okolo 25 °C, protože to napomáhá rychlejšímu růstu a bohatší násadě poupat.

Kaktusy z džungle

Jiné je pěstování kaktusů, které pocházejí z džungle nebo mlžných horských lesů. Potřebují jistou vlhkost i při pěstování u nás, vhodné je mlžení nebo postřikování vodou. Také při násadě květů potřebují teplotu kolem 10 °C a vyšší. Po odkvetení pak potřebují odpočinek.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

5 × 2 =