srdcovka t

Srdcovka (Dicentra) je mrazuvzdorná trvalka. Vypěstujte si kouzelná srdíčka

Malá, drobná srdíčka na stonku, to je srdcovka. Je to trvalka, která ozdobí nejeden záhon. Je mrazuvzdorná a přečká tak v půdě do dalšího období, kdy opět vykvete. Od května do června na rostlince vykvétají květy nápadně připomínající srdíčka.

 Jak srdíčka pěstovat

Něžná srdíčka na záhonku nikdo určitě nepřehlédne. Na zahrádkách je oblíbená pro svou křehkou krásu. Její pěstování není náročné. Je to středně vysoká, dlouhověká rostlina. Množí se brzy na jaře nebo po odkvětu a to dělením trsů. Pracujeme s ní však opatrně, dužnaté kořeny jsou křehké. Nové sazeničky lze také získat výsevem nebo řízkováním. Pracujte raději v rukavicích, srdcovka obsahuje toxické látky a může tak podráždit kůži.

srdcovka - Srdcovka (Dicentra) je mrazuvzdorná trvalka. Vypěstujte si kouzelná srdíčka

Kam ji vysadit?

Když srdcovka plně vykvete, může spíše připomínat keř než trvalku. Srdcovka potřebuje humózní, mírně vlhkou půdu, zároveň prodyšnou. V jílovitých a vyschlých půdách se jí příliš dařit nebude. Vyhovuje jí polostín, ale poroste i na slunečném místě s dostatečnou zálivkou. Vynikne mezi kapradinami, keři a pod stromy. Je dobré ji vysazovat dovnitř záhonů nebo na plochy, kde prázdné místo zakryje ostatní vegetace. Začátkem léta se stahuje nadzemní část.  Jejím dužnatým kořenům prospívá mulčování, slouží jako ochrana před výkyvy teplot a vysycháním. Srdcovku příliš neokopávejte, dužnaté kořeny jsou těsně pod zemí.

Pár týdnů po odkvětu listy žloutnou a srdcovka se chystá k vegetačnímu klidu. Rostlinku můžete zastřihnout těsně nad zemí. Takto přečká zimu do příštího jara.

 

TIP:

Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář