monstera

Která pokojová rostlina se bude hodit k vašemu znamení

Pokojová rostlina: Nemusíte být zrovna esoterik, ale třeba právě přemýšlíte, jakou pokojovku darovat svým blízkým. Pokud nevíte, jakou má dotyčný zrovna rád, inspirujte se podle toho, jakého je znamení a která květina se k němu hodí.

Beran

Pro Berana muže se nejvíce hodí kaktus (a to mohu i potvrdit, protože můj manžel je Beran a kaktusy sbírá). Beran má dobrodružnou povahu, rád cestuje, a proto potřebuje rostlinu, která mu tento nedostatek péče odpustí.

Pro ženu Berana se naopak hodí orchidej. Orchidej je totiž rostlina nanejvýš krásná a soběstačná, ale také vydrží, když o ni občas nebude pečováno. Dávejte pozor na to, abyste ji nepřelévali, příliš mnoho vláhy jí nesvědčí.

Býk

Pro Býka jak ženu, tak muže se hodí tlustice. Tlustici se také někdy říká „strom peněz“. A ano peníze a všechny další záležitostí spojené s požitkem – to je přesně charakteristika hodná Býků. Tlustici moc nezalévejte a pěstujte ji na plném slunci nebo v rozptýleném světle.

tlustice - Která pokojová rostlina se bude hodit k vašemu znamení

Zdroj foto: author is sannse., CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons             Tlustice

Blíženci

Rozlítaným Blížencům bude dobře ve společnosti s thilandsií (kykatkou), která patří do čeledi bromeliovitých. Thilandsie potřebují rozptýlené světlo a mohou žít běžně v bytě, ale i v teráriích a sklenících. Nemají skutečné kořeny, jejich kořeny slouží pouze k „připínání se“ na kmenech stromů (v přírodě).

Rak

Pro Raky se hodí lopatkovec/toulcovka – je to rostlina nenáročná, která dokonce čistí vzduch například v ložnicích. Pokud vykvete, má i velmi hezký květ, který vám bude dělat radost docela dlouhou dobu.

Lev

Sebevědomý a za všech okolností zářící ve společnosti – to je Lev. Ke Lvu se nejvíce hodí fíkus, který potřebuje rozptýlené světlo, dostatek vody a vzduch plný vlhkosti. Fíkus malolistý je společně s lopatkovcem také výborným čističem vzduchu. Kromě fíkusu se ke Lvům hodí i zamiokulkas, který zase tolik vláhy nepotřebuje.

aloe vera - Která pokojová rostlina se bude hodit k vašemu znamení

Zdroj foto: envato                   Aloe Vera

Panna

Panna je praktická a bude se jí líbit například aloe vera, která je kromě dekorativnosti i užitkovou rostlinou – léčivkou. Pannu potěšíte exemplářem menším vhodným do bytu, ale i velkým aloe vera, který si bude moci postavit na terasu nebo balkon. Kromě aloe mají Panny rády i azalky a rododendrony, což ale nejsou v pravém smyslu slova pokojovky.

Váhy

Pro milé, ale nerozhodné Váhy se hodí tchýnin jazyk. Tato pokojovka miluje přímé světlo během celého roku, kromě parných letních dnů, kdy bude potřebovat zastínit nebo odnést od okna. Váhy ale budou milovat i monsteru. Jen dávejte pozor, že obě rostliny po poranění vypouštějí mléko, které je jedovaté.

Štír

Štír je nejzáhadnějším znamením zvěrokruhu. Proto si buďte jisti, že pro ně pravou rostlinu možná nikdy nenajdete. V různých zdrojích se uvádějí například různé druhy palem nebo orchidej. Doporučujeme se Štíra nejdřív zeptat, protože víte, jak to s nimi je…

Střelec

Střelci bývají upřímní, a někdy až moc. Ale můžete si být jisti, že to budou Vaši nejlepší přátelé a kromě toho jsou i velmi moudří. Pro Střelce se hodí monstera, protože je nezávislá stejně jako oni.

Kozoroh

Toto zemské znamení nemá rádo změny. A tak darujte rostlinu, která také miluje stejné místo po několik let. Hodí se kolopejka nebo bromélie.

Vodnář

Asi nejnezávislejším znamením zvěrokruhu je rozevlátý Vodnář. Pro Vodnáře (pokud to nebude zrovna vyučený zahradník) bude problém se vůbec o nějaké květiny starat. Hodí se k nim begonie, které jsou však spíše rostlinkami na balkon. Pokud ale máte pochybnosti, že by se váš Vodnář o žádnou květinu nepostaral, raději mu darujte něco jiného (milují esoteriku, takže léčivý kámen, kyvadlo nebo pyramida na pročištění čaker bude tím pravým).

zelenec 600x375 - Která pokojová rostlina se bude hodit k vašemu znamení

Zdroj foto: Jwchew1, Public domain, via Wikimedia Commons         Zelenec

Ryby

Pro Ryby se tradičně uvádí jako vhodná rostlina zelenec, protože je stejně skromná jako toto znamení. Zelenec skutečně vydrží v jakýchkoliv podmínkách, i téměř ve tmě. Ale Ryby zase naopak o květiny budou s láskou pečovat, ať jim darujete cokoliv.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář