pokojové rostliny t

Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Rostliny si domů pořizujeme především, aby nám zpříjemnily a zútulnily domov. Nejen že se na ně pěkně dívá, ale některé jsou i kromě estetického hlediska prospěšné našemu zdraví. Zlepšují kvalitu ovzduší u vás doma tím, že pohlcují toxické látky, kterých je i doma plno. Kobercová lepidla, čalounění, závěsy, úklidové prostředky, plastové věci. Z toho všeho se vypařují škodlivé látky. Po kterých rostlinách sáhnout?

Chryzantéma

Přeborník mezi květinami v čištění vzduchu, dokonce testována NASA. Daří se jí na slunném a teplém místě. Pohlcuje xylen, benzen, amoniak a formaldehyd.

chrizantéma - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Zelenec

V domácnostech hojně zastoupena. Trávovitá, odolná rostlina, které prospívá nepřímé, jasné světlo. Často se dává do závěsných nádob, kdy roste „převisle“. Odstraňuje formaldehyd a xylen.

zelenec - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Dracena

Existuje mnoho druhů, tudíž si můžete vybrat podle vašeho vkusu. Daří se jí na světlém ale ne příliš slunném místě s mírnou zálivkou. Pozor, pro psy a kočky je toxická. Odstraňuje trychlorethylen, formaldehyd, xylen, benzen.

dracéna - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Fíkus benjamín

Má spoustu forem, často pěstován jako pokojová bonsai. Nenáročná. Potřebuje mírné vlhko, světlo a nesnese průvan. Odstraňuje trichlorethylen, benzen a formaldehyd.

fíkus - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Lopatkovec

Roste snadno, nenáročná na pěstování, má ráda stinné místo a zvlhčování. Potřebuje dostatek světla, nepřímého, ne sluneční svit. Odstraňuje amoniak, trichlorethylen, benzen a formaldehyd.

lopatkovec - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Ledviník

Potřebuje chladné místo s vysokou vlhkostí. Neprospívá ji přímý sluneční svit, ale má ráda nepřímé světlo. I tmavší stanoviště bude vyhovovat. Je potřeba ji udržovat vlhkou půdu. Odstraňuje xylen a formaldehyd.

ledviník - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Tchýnin jazyk

Rostlinka, kterou nemusíte tak často zalévat. Přílišné zalévání ji škodí. Nepotřebuje vzdušnou vlhkost. Odstraňuje trichlorethylen, xylen, formaldehyd a benzen.

tchýnin jazyk - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Aloe vera

V listech je obsažena tekutina, která má antibakteriální, antiseptické a protizánětlivé účinky. Podporuje hojení ran. Dále obsahuje aminokyseliny, vitamíny a enzymy. V létě se jí bude dařit na slunném místě, v zimě přečká v chladu a bez zálivky. Odstraňuje formaldehyd

aloe - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Chamaedorea

Palmovité rostlině se líbí na slunném místě. Potřebuje vysokou vzdušnou vlhkost, můžete často mlžit. Výborné odstraňuje hlavně formaldehyd, dále trichlorethylen a benzen.

chamaedora - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

Šplhavice zlatá (Potos)

Daří se jí na světle, čím více světla, tím větší listy. Nemá ráda průvan. Má ráda vlhkost, kromě zalévání, v létě ještě mlžíme vodou. Odstraňuje hlavně xylen a benzen.

potos - Pokojové rostliny – přírodní čističe vzduchu. Pohltí toxické látky u vás doma

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář