smeták

Jarní úklid zahrady? Parní vysokotlaký čistič vám hloubkově vyčistí všechny plochy

Pečlivě uklizená zahrada je vizitkou každého pečlivého zahradníka. Ne vždy jde ale čistota poznat na první pohled. Věděli jste, že i zdánlivě vyčištěná a lesknoucí se podlaha zahradního altánu, nebo blýskající se grilovací rošt, může stále být plný nebezpečných bakterií?

Bez práce nejsou koláče, jak praví jedno oblíbené české přísloví. Znamená to tedy, že pokud chcete mít dům a zahradu v perfektním pořádku, musíte úklidem každý den strávit desítky minut? Ale vůbec ne! Stačí uklízet chytře. Když bakterie ve všech koutech účinně zlikvidujete hned napoprvé, nemusíte si s každodenním úklidem dělat hlavu. A šikovní přístrojoví pomocníci vás kromě toho dokáží zbavit i úmorné dřiny při drhnutí špatně dostupných ploch. Vysokotlaký čistič, parní čistič nebo také wapka – to jsou slovní spojení, která byste letos do jarního úklidu zahrady měli zařadit i vy!

Parní čistič do každé zahrady

Uklízejte méně, ale za to pořádně! Všimli jste si někdy, jak dobře odstraňuje horká voda mastnotu a usazenou špínu? Parní čistič to dokáže ještě lépe. Horká pára o teplotě 100 °C rozpustí odolnou špínu i ze špatně dostupných ploch, a navíc likviduje spolehlivě viry, bakterie i zárodky nepříjemných parazitů, třeba bleší vajíčka od domácích mazlíčků. Můžete ho tedy klidně použít  pro úklid psí boudy, dokonalé vyčištění ptačí budky a další obvyklých zahradnických restů, do kterých se pro jejich obtížnost často pouštíte doslova až na poslední chvíli.

S parním čističem nemusíte ani domácnost uklízet častěji než 2x do týdne, a to ani v případě, že máte doma citlivého astmatika nebo alergika. A co teprve takový pečlivý úklid zahrady? Brzy budete mít hotovo!

Manipulace s parním čističem je jednoduchá a bezpečná, o horkou páru se rozhodně nikde nespálíte. Uvolněné nečistoty pak stačí setřít speciálním nástavcem nebo jednoduše hadrem a máte uklizeno.

Parní čistič se hodí i na čištění textilií, které dokáže propařit skutečně do hloubky a tím je zároveň vydezinfikovat – ideální pomocník pro všechny čalouněné povlaky, které jste přes zimu museli uskladnit ve sklepě nebo v garáži. Úzká tryska si poradí i odolnými skvrnami. A textilie navíc nejsou tak promáčené, jako v případě použití obyčejného vodního vysavače – rychleji osychají a nedávají tak bakteriím prostor k množení.

parní čistič - Jarní úklid zahrady? Parní vysokotlaký čistič vám hloubkově vyčistí všechny plochy

Vysokotlaký čistič uplatníte kdekoliv

Mytí auta, čištění staré dlažby nebo očista dlouhého plotu nepatří zrovna mezi oblíbené činnosti při venkovní relaxaci. Vysokotlaký čistič alias wapka ale dokáže tu nejtěžší část udělat za vás. Musíte si jen zvolit model s pohodlnou regulací výkonu, protože ne všechno se dá zvládnout na plný výkon, pokud tedy nestojíte o poškrábaný lak u auta nebo oloupaný nátěr plotu.

Šikovný pomocník šetří váš čas i peníze

S vhodnými filtry také můžete při mytí zahrady značně ušetřit. K mytí totiž nemusíte používat drahou pitnou vodu, ale postačí vám ta z blízké vodní nádrže nebo potoka. Vysokotlaký (nebo také vysokotlakový) čistič je díky tomu i velmi ekologický.

U předem myslete na to, jak velké plochy budete chtít vyčistit. Malé modely totiž delší dobu provozu nemusí zvládnout. Orientačně si změřte plochu dvorku nebo garáže a zkušená obsluha v prodejně vám posléze poradí, s jak velkým výkonem je třeba počítat. Některé firmy vám vysokotlaké čističe také za symbolický poplatek zapůjčí, takže si můžete vše vyzkoušet v praxi a následně zvolit ideální typ a velikost přístroje.

S úložným prostorem si hlavu dělat nemusíte. Wapky lze stejně jako parní čističe pohodlně složit nebo rozložit a uložit je do skříně nebo do malého koutu garáže, kde v klidu počkají, než je zase budete potřebovat.

 

TIP:

 
Zahradní nábytek, altány a mnoho dalšího můžete zakoupit ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Láskou ke květinám jsem oplývala už jako malá – to když jsem je s něžností, dvouletému děcku vlastní, vytahovala z květináčů a „vařila“ z nich večeři. Později moje první kapesné padlo na pokojový břečťan a z dětského pokojíčku se rychle stala neprostupná džungle. První nezdary byly pro mě motivací, abych se o nároky svých zelených svěřenců začala zajímat podrobněji. Zahradničení a pěstování okrasných i užitkových rostlin je dodnes mým velkým koníčkem, ke kterému se přirozeně přidalo i vaření a využívání léčivých vlastností (nejenom) tuzemských bylinek. Mou další velkou lásko je Asie, zejména pak Čína a Japonsko, takže pokud chcete vědět, jak se pěstují pivoňky, čím si předcházet bonsaje nebo kterak začlenit do zahrádky bambus, budu přesně váš člověk :)

Zanechte komentář