anturie

Anturie udělá nádech exotiky ve vašem bytě. Kvete po celý rok

Anturie bývá spojována se slavnostními příležitostmi. Exotická rostlina má stovky druhů. Její výhoda spočívá v tom, že kvete po celý rok. V oblasti Mexika a jižní Ameriky roste na stromech, pokud ji budete věnovat správnou péči, odmění se vám bohatě.anturie 225x300 - Anturie udělá nádech exotiky ve vašem bytě. Kvete po celý rok

Jak na pěstování

Anturii řadíme k tropickým rostlinám. Má ráda nepřímé světlo, kromě zimního období, kdy je třeba ji trochu prohřát a natočit na světlo. Neumísťujte ji do chladu a průvanu, zčernaly by jí listy a květy. Pozor dejte i na přelévání, listy by jí naopak zežloutly. V letním období je ideální teplota pro pěstování 20-280C, v zimním 15-220C. Substrát musí být pořád vlhký, ale ne přelitý, rozhodně ne bahnitý. Rostlinku můžete i rosit, ale vynechte květy, udělaly by se na nich nepěkné skvrny.

Když se objeví problémy

Pokud Anturie nechce kvést, zkuste změnit stanoviště nebo má nedostatek hnojiva. I na Anturii mají počíháno škůdci, nejčastěji vlnatka, svilušky, puklice a třásněnky. Pokud má hnědé špičky listů, nejspíše máte doma suchý vzduch, vlivem ústředního topení, zkuste je rosit. Další příčinou může být zalévání příliš tvrdou vodou, kterou Anturie nemá ráda.

Přesazování a množení

Starší rostliny přesazujte jedenkrát za 2-3 roky (březen-srpen). Zemina by měla být spíše lehká a vzdušná. Vyberte o něco větší květináč, na dno přidejte trochu rašeliny nebo substrát pro pokojové květiny. Květinu opatrně vyndejte ze starého květináče. Z kořenů jemně oberte starou zeminu a vsaďte do nového květináče. Zasypejte novou zeminou a jemně přitlačte.

Množit můžete ze semen nebo řízkováním. Množení ze semen je náročnější.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Profilový obrázek

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Každý den můžete do své e-mailové schránky zdarma dostávat přehled aktuálních článků

Zanechte komentář

Zavřít