hmyz

Přilákat život do zahrady můžete mnoha způsoby

Jak přilákat život do zahrady: Kdo by nechtěl mít na zahradě včeličky a motýly, nebo pozorovat ptáky, jak vyvádějí svá mláďata? Proto ale musíte udělat zvířátkům příhodné podmínky.

kvetina - Přilákat život do zahrady můžete mnoha způsoby

Zdroj foto: envato

Včely přilákají barevné květy

Včely a motýly nejlépe přilákají barevné květy, které budou postupně vykvétat od jara až do podzimu. Vsaďte na přírodní barvy, jako je červená, oranžová, žlutá, nikoliv na uměle přibarvené květy modré a zelené – tyto studené barvy hmyz tolik nelákají.

ptaci - Přilákat život do zahrady můžete mnoha způsoby

Zdroj foto: pixabay

Ptáci potřebují místo na hnízdění

Ptáci pro vyvedení mláďat potřebují hnízdiště. Pokud ponecháte některé stromy nebo keře neprostříhané, bude to vhodné útočiště pro kosa nebo vrabce. Pozor ale také na prostřihávání keřů na jaře – to nedělejte hned ze dvou důvodů: za prvé byste mohli poškodit hnízdo, případně usmrtit malá mláďátka, za druhé při jarním sestřihu se strom rozroste ještě bujněji (lepší je stříhat na podzim).

vcela - Přilákat život do zahrady můžete mnoha způsoby

Zdroj foto: envato

Hmyz potřebuje pít

Nezdá se to, ale i hmyz potřebuje pít. Hmyzí pítko musí být mělké, aby se hmyz neutopil. Stačí mělká miska nebo talířek, kam budete postupně dodávat vodu, a nejlépe je do nádobky umístit nějaké větvičky nebo listy, aby měli motýli na co usednout.

pitka - Přilákat život do zahrady můžete mnoha způsoby

Zdroj foto: pixabay

I ptáci musí pít

Ptákům pořiďte větší pítko, aby se mohli posadit na jeho okraj a nejen pít, ale v případě velkých veder se i osvěžit. Také denně pítko kontrolujte, doplňujte vodu, případně vyčistěte.

hmyzi hotel - Přilákat život do zahrady můžete mnoha způsoby

Zdroj foto: pixabay

Hmyzí hotel

Návod na hmyzí hotel jsme vám již přinesli v jiném článku, ale nezaškodí připomenout, že i taková možnost existuje a nabízí nespočet nových dobrodružství. Kdo by nechtěl pozorovat broučky, jak se navečer slétávají k hotelu? A přitom můžete být pyšní na to, že jste jim pomohli právě vy. Navíc – mnoho broučků vám pomůže se škodlivým hmyzem, protože jsou jeho přirozenými predátory.

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář