medunka

Meduňkový sirup je vhodný pro zdravý spánek i dobré trávení

Meduňkový sirup je vhodný pro zdravý spánek i dobré trávení a také uklidňuje pocuchané nervy. Nemusíte se však omezit jen na klasický sirup, protože když přidáte jiné bylinky nebo ovoce, budete mít pokaždé jiný originál.

Meduňkový sirup s citronem

Klasický meduňkový sirup je ten s citronem. Budete potřebovat 4 hrsti meduňkových listů, 2 l vody, 1 citron nakrájený na kolečka (dá se nahradit kyselinou citronovou), 1,5 kg cukru. Otrhané listy meduňky dáme do vody s citronem a vaříme asi 10 minut. Necháme louhovat do druhého dne. Potom přecedíme a svaříme s cukrem až do konzistence sirupu – trvá to asi hodinu. Ještě horký sirup plníme do čistých vyvařených sklenic, zavíčkujeme, na chvíli otočíme dnem vzhůru, potom zase zpátky, necháme vychladnout a popíšeme.

Meduňkovo-mátový sirup

Na zlepšení zažívání se bude hodit tento dvoubylinkový sirup. Budete potřebovat 2 hrsti listů meduňky a 2 hrsti listů máty, 2 l převařené vody, 1 citron nakrájený na kolečka (nebo kyselinu citronovou – 4 g) a 1,5 kg cukru. Listy bylinek a citron tentokrát dáme do studené převařené vody a necháme louhovat 48 hodin. Poté přecedíme, přidáme cukr a svaříme do konzistence sirupu. Dále postupujeme stejně jako u předchozího.

meduňka listy - Meduňkový sirup je vhodný pro zdravý spánek i dobré trávení

Zdroj foto: envato

Meduňkový sirup s pomerančem

Voňavý sirup si připravíme s citronem a pomerančem. Budete potřebovat 4 hrsti meduňkových listů, 2 l převařené vody, 1 citron pokrájený na kolečka, 1 pomeranč pokrájený na kolečka a 1,5 kg cukru. Listy bylinky, citron a pomeranč dáme do studené převařené vody a necháme louhovat 48 hodin. Poté přecedíme, přidáme cukr a svaříme do konzistence sirupu. Dokončíme jako předchozí sirupy.

Dobrou chuť a dobrou noc!

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminka dvou dětí – školačky a předškoláka, se kterými ráda podnikám výlety do přírody i za kulturou. Společně sbíráme bylinky po lesích i loukách, některé pěstujeme na zahrádce. Kromě toho se snažíme pěstovat zeleninu a okrasné květiny, miluju zejména růže. Ostatní pěstitelské tipy získávám zejména od obou babiček. Kromě psaní článků píšu také povídky a básničky, čímž si alespoň částečně plním svůj dětský sen – stát se spisovatelkou.

Zanechte komentář

Zavřít