potos

Potos je nenáročná rostlina, daří se mu téměř v každém bytě

Původ má Potos v tropických oblastech. Je to popínavá rostlina, která roste rychle a opory se přidržuje vzdušnými kořeny. Nepotřebuje přímé slunce, bude se mu dařit i na tmavém místě.

Listy má kožovité, lesklé, srdčitého tvaru. Potos můžete pěstovat jako převislý nebo pnoucí se k nějaké opoře. Pokud budete zaštipovat mladé výhonky, odmění se krásně hustými listy.

Co rostlina potřebuje

Teplotu má ráda okolo 200C. Nevystavujte ji přímému slunci, dochází k popálení listů a ty začnou hnědnout. Poroste i na stinných místech, ale nebude mít tak pestré listy. Musí mít dostatek vody, substrát by měl být neustále mírně vlhký, ale ne přelitý. Ideální je pravidelně zalévat nebo sprchovat proudem vlažné vody. Můžete i jednou týdně rosit nebo dát misku s vodou do jeho blízkosti. Zkuste i každý týden koupání v kbelíku s vodou, kam můžete přidat tekuté hnojivo. Rychle poroste a bude vypadat zdravě.

potos 2 266x300 - Potos je nenáročná rostlina, daří se mu téměř v každém bytěRozmnožování

Rozmnožujte v jarním období řízkováním. Odebírejte vrcholovou část rostliny, minimálně 20 cm dlouhou. Zbavte ji spodních listů, ponořte ji do vody a kořeny se sami začnou tvořit za 2-3 týdny.

Méně známý způsob rozmnožování je hřížení. Vyberete delší stonek, konečnou část zbavte listů, zahrabte do substrátu a zafixujte pomocí háčku, pravidelně zalévejte. Pokud je rostlinka zdravá, zhruba za měsíc zakoření, potom stonek oddělte od mateřské rostlinky.

Největší škody napáchá sám pěstitel, většinou přemírou zalévání a nízkých teplot. Kořeny uhnívají, rostlina chřadne a zakrňuje v růstu. Listy začnou žloutnout. Rostlinu však mohou napadnout i škůdci – mšice, červci.

 

TIP:

 
Rostliny, sazenice, semínka, truhlíky, potřeby na zahradu a mnoho dalšího můžete zakoupit v ONLINE ZAHRADNICTVÍ ZDE
 

Přinášíme rady, tipy a informace pro všechny zahrádkáře a milovníky pěstování. sazenicka.cz

Jsem maminkou dvou malých dětí, které také vyplňují téměř všechen můj volný čas. Můj hlavní obor je zdravotnictví, ve kterém jsem také vystudovala vysokou školu. Od toho se také odvíjí mé zájmy - zdravý životní styl, strava, pohyb a zajímám se o novinky z oblasti medicíny. Ráda kolem sebe tvořím pěkné prostředí, třeba květinami a rostlinami. Relaxem je pro mě četba knih a sport.

Zanechte komentář